Краматорське міське методичне об'єднання вчителів історіі та суспільних дисциплін


remember me

 

Участь в обласній педагогічній студії «Духовно-моральне виховання школярів…»

Dec 2, 2016
1 грудня 2016 р. відбулося засідання обласної педагогічна студії «Духовно-моральне виховання школярів у загальноосвітніх навчальних закладах Покровської міської ради Донецької області: досвід та шляхи вдосконалення», у якій брали участь учителі курсів духовно-морального спрямування мм. Краматорська, Новогродівки, Покровська, Слов’янського району.

1 грудня 2016 р. відбулося засідання обласної педагогічна студії «Духовно-моральне виховання школярів у загальноосвітніх навчальних закладах Покровської міської ради Донецької області: досвід та шляхи вдосконалення», у якій брали участь учителі курсів духовно-морального спрямування мм. Краматорська, Новогродівки, Покровська, Слов’янського району. 

Ініціювали цей захід учителі курсів духовно-морального спрямування м. Краматорська на чолі з Кравцовою Л.Ф., методистом ММК управління освіти Краматорської міської ради; Івановою Г.В., керівником МО, заступником директора з виховної роботи Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 з профільним навчанням Краматорської міської рад.

Учасники заходу відвідали майстер-класи співробітників Дитячого методичного центру християнської православної просвіти м. Покровська «Використання квест-завдань під час вивчення теми «Милосердя і безкорисливість» (Н.Л. Філь); «Інтерактивне творче завдання «Листівка до Різдва»» (Балашова М.М.); «Імітаційно-динамічні форми діяльності на уроках курсів духовно-морального спрямування» (Сенькова І.В.). На їх підставі було визначено шляхи підвищення ефективності викладання курсу «Основи християнської етики», методичні засади уроків, побудованих на основі діяльнісного підходу до навчання; можливості застосування моделі навчання у грі. 

Новикова С.К., заступник директора Дитячого методичного центру християнської православної просвіти м. Покровська, презентувала методичні матеріали, видані цією освітньою установою. Напередодні Дня святого Миколая, Різдва педагогам Донеччини буде корисним ознайомитися з деякими з них за таким посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/0B_jEJJK8aZl0cGl4MS04bE1Kanc?usp=sharing .Учасники заходу відвідали навчально-виховний комплекс (НВК) м. Покровська Донецької області, де усвідомили важливість поєднання високого рівня гуманітарної, фізико-математичної освіти з духовним зростанням особистості. Педагоги дізналися про викладання курсів духовно-морального спрямування в НВК із розповіді Шафранової Ю.В; побували на екскурсії у шкільній музейній кімнаті, яку проводив Гайворонський П.Є.

Надзвичайно корисним для всіх педагогів, кого турбує питання, як налагодити взаємодію школи та сім’ї у справі духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді Донеччини, було знайомство з досвідом роботи сімейного центру «Журавлик» (Литвинова Г.К.).

Педагогічна студія завершилася в приміщенні сімейного центру «Журавлик» колективним обговоренням проблем та перспектив викладання курсів духовно-морального спрямування на засіданні круглого столу «Вчити діяти, вчити творити Добро». Учасники заходу дійшли до висновку, що впровадження християнських духовних цінностей, нерозривно пов’язаних з історичною долею українського народу, може відбуватися виключно на засадах добровільності та міжконфесійності. На відміну від недільних шкіл, загальноосвітні навчальні заклади не мають права займатися проповідницькою діяльністю, залученням дітей до тієї чи іншої конфесії. Головним на уроках курсів духовно-морального спрямування є засвоєння учнями моральних цінностей християнства. Бажання жити за законами Добра й Любові має визначати життєві орієнтири наших вихованців.