Методичне об'єднання вчителів історіі та суспільних дисциплін міста Краматорська
Семінар-практикум вчителів суспільних дисциплін IV освітнього округу.
23 лютого на базі Краматорського НВК(ЗОШ№6-ДНЗ) пройшов семінар-практикум вчителів суспільних дисциплін 4 освітнього округу за темою «Калейдоскоп педагогічних ідей по впровадженню інтерактивних методів навчання та національно-патріотичного виховання». Перед учасниками семінару виступили учителі, які атестуються в цьому навчальному році. Вони провели такі майстер-класи :
1.Костилєва І.А. Презентація «Національно-патріотичне виховання учнів засобами етнопедагогіки в урочній та позаурочній діяльності »
Майстер –клас: «Робота з текстовими та візуальними джерелами через використання графічного організатора»
2.Матюха В.М. Майстер – клас «Національно-патріотичне виховання на уроках правознавства та історії»
3.Шурмальова Г.В. Майстер – клас «Ефективність використання інтерактивних методів у процесі вивчення історії»
4.Калугіна Е.К. Майстер – клас «Формування у школярів позитивно цінностних орієнтацій на прикладі життя і діяльності історичних особистостей.
5.Дубровкіна Г.І. Фрагмент компетентнісно – орієнтованого уроку :8 кл. «Руїна». Причини та наслідки.
Вчителі презентували свої педагогічні наробки, показували, як діють на практиці такі інтерактивні методи :
-«Кластер»
-Різні види «Історичного лото»
-Метод ЗХД
-«Кроссенс»
-гра «Рестовратор»
Була організована робота з текстовими та візуальними джерелами через використання графічного організатора, робота з історичними особистостями на основі різних пам`яток, проведено фрагмент компетентнісно – орієнтованого уроку :8 кл. «Руїна», зроблено особливий акцент на обов`язковому вихованні патріотичних почуттів у молоді. Зауважено, що вивчаючи історію варто звертати увагу на те велике і світле, яке підносить наш народ до вершин цивілізації, визначає його заслуги перед людством. Адже українці - єдина в світі козацька нація. Вчителям необхідно акцентувати увагу на патріотизмі і моральності діячів визвольного руху, показувати витоки цього патріотизму.
Теми, що розглядались на семінарі були дуже актуальними бо вони співзвучні з вимогами часу, реформуванням системи освіти в Україні орієнтують учителів на відмову від авторитарного стилю навчання на користь гуманістичного підходу й застосування методів, що сприяють розвитку творчих засад особистості з урахуванням її індивідуальних особливостей .