Методичне об'єднання вчителів історіі та суспільних дисциплін міста Краматорська
Kogito ergo sum.
13.04.2017
Мислю, відповідно існую.
У всі часи мистецтво мислити відрізняло людину від тваринного світу. Водночас, здатність творити наближала її до Бога. Сьогодні важливо, щоб індивід поєднував у собі ці обидві здібності: мислити та творити. В умовах технологічного виробництва інформаційної доби перед особистістю стоїть завдання реалізувати себе через: творчий розвиток, опанування нових вершин, культуротворення та моральний вибір. Зазначимо, що здобутки наукового знання людства в ХХІ столітті надали людині, майже, не обмежені можливості. Інформація в сучасному світі стає доступною та безмежною. Проте, слід пам’ятати, що від духовної спрямованості знань залежить майбутнє індивіда, соціуму та людства. Так, вивчення атому і його властивостей містить, одночасно, і невичерпне джерело енергії, і страшну зброю. Разом з тим, дослідження біологічної клітини дозволяє врятувати життя важко хворій людині та, водночас, створити армію клонів або біологічну зброю. Отже, майбутнє людства залежить від здатності людей робити моральний вибір.
Пам’ятаємо, що, навіть, найдосконаліша форма без внутрішнього духовного змісту швидко втрачає свою привабливість та зникає. Таким чином, завданням сучасної педагогіки є виховання духовно багатої, культуротвірної, мислячої особистості, здатної до саморепрезентації та самореалізації.
Наразі, важливою для нашого міста та області стало проведення обласного турніру «Юних філософів та релігієзнавців». Він відбувся одинадцятого квітня 2017 року на базі Краматорської ЗОШ №22. На цьому заході, молодь змагалась в мистецтві мислити та робити моральний вибір. Краматорськ на турнірі представляли дві команди: «Митці думки» - Краматорської ЗОШ №16 та «Юні філософи» - Краматорської ЗОШ №22, в якому посіли, відповідно, друге та третє місця. Важливими досягненнями обласного турніру стали: здатність школярів мислити, висловлювати власну думку, аргументувати та доводити її, а також поважати позицію іншої людини та вступати в діалог. Багато уваги було приділено духовності, її історичним та культурним джерелам. На турнірі панувала атмосфера науковості, партнерства та поваги. Ключовими питаннями молодіжної полеміки стали: любов до ближнього, співвідношення віри та знання в суспільстві та житті людини, збереження та прояв власної індивідуальності, здатність до самоідентичності, а також формування нової моралі інформаційного суспільства. Слід підкреслити, що наявність такої молоді, здатної мислити, вірити, творити, має наповнювати краматорчан гордістю і любов’ю до наших дітей і педагогів, що вчать добру й небайдужості.
Г. Сковорода навчав: «Краще запалити, хоч одну свічку, ніж вічно проклинати пітьму». Пам’ятаємо, як що ми зможемо запалити хоч одну дитячу душу добром, то усім нам буде світліше жити у цьому світі! Отже, велика подяка нашим дітям, які взяли участь у турнірі, їх наставникам, батькам, організаторам заходу.
Отже, нехай розумним буде серце, а розум буде добрим!